Płać telefonem jak kartą zbliżeniową

  Płatności telefonem przez aplikację Google Pay w Banku Spółdzielczym w Starym Sączu.


   

  Płać telefonem jak kartą

  Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android w sklepach stacjonarnych, przez internet oraz w aplikacjach na telefonie. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane co umożliwia płacenie za pomocą telefonu w tysiącach miejsc - sklepach stacjonarnych, aplikacjach mobilnych czy podczas zakupów online (na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay). W sklepach można wygodnie zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe - tak samo jak kartą.

  Miejsca te poznasz po jednym z symboli przy kasie:

  Najważniejsze korzyści

  • Wygoda – nie musisz mieć przy sobie portfela ani karty – wystarczy telefon z aplikacją Google Pay
    
  • Bezpieczeństwo - płacąc Google Pay prawdziwy numer Twojej karty nie jest udostępniany sprzedawcy. Dodatkowo po każdych zakończonych zakupach otrzymasz potwierdzenie z informacją o miejscu transakcji, kwocie i nazwie sprzedawcy.
    
  • Bez dodatkowych opłat - korzystanie z aplikacji Google Pay jest całkowicie bezpłatne.
    
  • Karty rabatowe zawsze przy sobie - do Google Pay możesz również dodawać dane swoich kart rabatowych,  lojalnościowych, zniżkowych - kartę skanujemy bezpośrednio w aplikacji za pomocą aparatu w telefonie. W sklepie przy kasie wystarczy wybrać kartę i pokazać kasjerowi.


  Jak zacząć korzystać z Google Pay

   ZAINSTALUJ

  Pobierz aplikację Google Pay ze sklepu Google i zainstaluj ją na swoim telefonie.
  Pobierz Google Pay.

  Aby korzystać z Google Pay, potrzebujesz posiadać:

  • konto Gmail i zaakceptować warunki korzystania z niego,
  • urządzenie mobilne (smartfon, tablet) z technologią NFC,
  • system Android w wersji 4.4 lub nowszej,
  • aktywną plastikową kartę wydaną przez Bank (debetową lub kredytową),
  • zainstalowaną aplikację Google Pay i włączoną funkcją blokady ekranu.

   DODAJ KARTĘ 

  • Dodaj kartę/karty wydane przez Bank Spółdzielczy w Starym Sączu do aplikacji. Możesz tego dokonać robiąc zdjęcie karty telefonem bezpośrednio w aplikacji lub wprowadzając ręcznie: numer karty, datę ważności karty oraz numer CVV/CVC. Podaj dodatkowe dane wymagane przez Google.

  • Uaktywnij kartę wpisując jednorazowy kod przesłany w wiadomości SMS.

  • Ustaw kartę wydaną przez Bank Spółdzielczy w Starym Sączu jako domyślną do płatności Google Pay. Karta zostanie zapisana w Twoim telefonie tylko jeśli jest włączona blokada ekranu. 

   GOTOWE

  • Możesz już płacić zbliżeniowo telefonem. Przed płatnością w sklepie stacjonarnym, włącz funkcję NFC w Twoim telefonie i zbliż telefon do terminala płatniczego.

  • Transakcję powyżej 50 PLN wymagają autoryzacji - potwierdzisz je wpisując na terminalu PIN karty, którą dokonujesz płatności.

  • Po dokonaniu płatności usłyszysz dźwięk lub poczujesz wibrację telefonu, a na ekranie telefonu zobaczysz potwierdzenie transakcji.


  Bezpieczeństwo

  Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów. Przede wszystkim dane Twojej karty są zaszyfrowane. Korzystając z Google Pay, sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne - prawdziwy numer naszej karty nie jest udostępniany sklepowi, ponieważ podczas płatności kartą korzystamy z wirtualnego numeru (tzw. tokenu). Jeśli wyłączysz funkcję blokady ekranu urządzenia, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.

   

  Co zrobić w przypadku zagubienia telefonu?

  Kartę dodaną do telefonu możesz zastrzec dzwoniąc całodobowo pod numerem 86 215 50 50. 


  Poznaj również

   

  Więcej informacji na temat danych Twoich kart zapisanych w Google znajdziesz na pay.google.com